Trakų viešoji biblioteka sėkmingai įveikė ,,Vasaros skaitymo iššūkį“

Prabėgo vasara, o kartu su ja ir Lietuvos bibliotekų skaitytojams organizuotos ,,Skaitymo iššūkio“ nuotaikingos varžytuvės. Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvietė knygų mylėtojus vasarą praleisti su knyga. ,,Skaitymo iššūkis“ organizuojamas siekiant puoselėti 2016-aisiais, Bibliotekų metais, vykdyto projekto ,,Vasara su knyga“ idėją. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenės susidomėjimą knygomis, propaguoti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį, dalintis informacija apie perskaitytą literatūrą, suburti kuo daugiau skaitytojų, sužadinti darbuotojų kūrybiškumą.

Skaitymo iššūkyje dėl nugalėtojų vardo rungtyniavo ne tik pavieniai skaitytojai, bet ir bibliotekos. Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuoti 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, iš jų 1097 įveikė visas užduotis. Iš viso dalyviai perskaitė beveik 25 tūkst. knygų, susijusių su iššūkiui pateiktomis užduotimis. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. Šiais metais aktyviausiomis išrinktos trys bibliotekos: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas ir Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka.

Skaitymo iššūkis vyko 3 etapais, iššūkiui pasirengę skaitytojai registravosi savo bibliotekoje ir gavo 10 skaitymo užduočių, kurias turėjo įveikti iki rugpjūčio 31 d. Trakų rajono bibliotekose skaitymo iššūkiui užsiregistravo 127 dalyviai, 48 iš jų atliko visas užduotis ir įveikė iššūkį. Iš viso Trakų rajone perskaityta 819 knygų. Populiariausia užduotimi tapo perskaityti lietuvių autoriaus knygą, – jų perskaityta 124.

Pasibaigus varžytuvėms visi dalyviai, sėkmingai įveikę užduotis, dalyvavo prizų, kurie buvo traukiami burtų kelių, ceremonijoje. 7 Trakų rajono bibliotekų skaitytojai buvo apdovanoti organizatorių įsteigtais prizais – kuprinėlėmis su skaitymo pagalvėlėmis ir diplomais. Aktyviausia tapo ir daugiausiai skaitytojų pritraukė Rūdiškių miesto biblioteka, kurioje užsiregistravo net apie 100 skirtingo amžiaus skaitytojų. Tad ir prizų ten iškeliavo daugiausiai. Nugalėtojomis tapo moksleivės: Augustė Banišauskaitė, Augustė Lizunaitė, Gintarė Petruškevičiūtė ir senjorė Birutė Vaitkevičienė. Lentvario miesto bibliotekoje iš 19 užsiregistravusių dalyvių iššūkį įveikė 14, o prizininke tapo pirmoji visas užduotis įveikusi 9 kl. moksleivė Ieva Bieliūnaitė. Vaikų literatūros skyriuje užsiregistravo ir iššūkį įveikė 4 dalyviai, prizas atiteko penktokui Vyčiui Kazlauskui. Šventininkų ir Tiltų kaimų filialuose nugalėtojomis tapo moksleivės Natalija Pavlova ir Žydrūnė Bakšenskaitė.

Džiugu, kad mūsų skaitytojai šią vasarą turėjo turiningą, prasmingą ir smagų laisvalaikio praleidimo būdą, jie ne tik skaitė knygas, bet ir dalyvavo bibliotekų rengiamose popietėse, ,,Skaitymo iššūkio“ rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalinosi ,,Facebook“ paskyroje  – ,,Vasara su knyga“.

Rugsėjo 8–9 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyks ,,Skaitymo festivalis“, į kurį kviečiami visi regiono skaitytojai. Festivalio atidarymo metu bus apdovanotos 3 aktyviausios ir daugiausiai skaitytojų pritraukusios bibliotekos, į kurių tarpą, kaip jau minėta, pateko ir Rūdiškių miesto biblioteka.

Džiaugiamės šių metų „Skaitymo iššūkio“ pasiektais rezultatais ir dėkojame iššūkį priėmusiems ir įveikusiems mūsų bibliotekų darbuotojams ir skaitytojams.

Vilma Kmitienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė