Tiltuose pristatyta knyga „Eilėraštukai mažiesiems“

18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu mes kuriame ateitį“ Tiltų bibliotekos jauniesiems skaitytojams įsimins jaukiu susitikimu su naujos eilėraštukų knygelės kūrėjomis Ramune Banuškevičiūte ir iliustratore Lilija Markevič. Bibliotekoje jos pristatė savo pirmąją knygą „Eilėraštukai mažiesiems“, į kurią Munė Gėlė sudėjo 15 eilėraštukų, o Lis Magie kiekvienam iš jų sukūrė nuotaikingą iliustraciją. Eilėraštukuose mažas vaikelis tyromis akimis žvelgia į jį supantį pasaulį ir kalba apie savo kasdieninius rūpesčius bei darbelius: aprašyti pirmieji žingsneliai, žaidimai, vaiką globojantys mamytė ir tėvelis, yra eilėraštukų ir apie gamtą, Lietuvą, metų laikus.

Autorės trumpai papasakojo apie save ir supažindino, kodėl ir kaip pasirinko slapyvardžius. Ogi todėl, kad dauguma rašytojų pirmas knygas išleidžia pasirašydami slapyvardžiais, o jie susiję su jų vardais. Abi kūrėjos šiuo metu gyvena Vilniuje, nei su literatūra, nei su daile jų profesiniai ryšiai nesieja. Kūryba nuo mažens buvo tik hobis, kuriam skirdavo savo laisvalaikį. Ramunė dirba Nacionaliniame muziejuje teisininke. Ji kilusi iš Rūdiškių, o viena jos močiutė – iš Vaikštenių, tad dar smagiau, kad šaknimis ir giminystės ryšiais susijusi ir su mūsų kraštu. Eilėraštukus autorė rašė savo sūnums Augustui ir Karoliui, jiems šį leidinį ir dedikavo. Eilėraštukai vaikams labai patiko, todėl autorė panoro jais pasidalinti ir su kitais skaitytojais bei jų tėveliais. Iliustratorė Lilija, kilusi iš Senųjų Trakų, studijavo finansus, dirba verslo paslaugų centro analitike, eilėraštukams nupiešė šviesias, spalvingas iliustracijas. Kai buvo sukurtos iliustracijos, beliko įgyvendinti sumanymą. Laikydama rankose neseniai išleistą knygą, Ramunė perskaitė kelis gražiai surimuotus eilėraštukus, o Lilija vaikus supažindino su eskizu. Ant lapo nupiešusi iliustracijos pradžią, į tolesnį paveiksliuko kūrybos procesą įtraukė renginio dalyvius. Vaikams teko prisiminti, kas buvo paminėta eilėse, bet dar nenupiešta piešinėliuose, eiti prie molberto ir sukurti pilnesnį vaizdą.

Šilti ir šviesūs eilėraštukai bei kūrybos procesas vaikams labai patiko. Be to, autorė kiekvienam lankytojui padovanojo po dvi mini knygeles, kurių vienoje eilėraštis mamytei, kitoje – tėveliui, ir pakvietė vaikučius juos išmokti jų dienoms. Naują savo kūrybos knygą autorė padovanojo visiems bibliotekos skaitytojams. Džiaugiamės šiltu ir jaukiu susitikimu ir linkime kūrėjoms naujų, gražių eilių ir spalvotų iliustracijų naujuose leidiniuose.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė

Nuotraukoje: Ramunė Banuškevičiūtė (antroje eilėje trečia iš dešinės), Lilija Markevič (antra iš kairės) su Tiltų skaitytojais