„Tėvo Stanislovo ženklai“

2018-uosius Lietuvos Seimas paskelbė kapucino Tėvo Stanislovo metais. Minint šiuos metus Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 11 d. vyko susitikimas su knygų „Tėvo Stanislovo saulė“, „Paskutinis pamokslas. Tėvas Stanislovas“, „Gerontologijos pamokos pagal Tėvą Stanislovą“, „Tėvo Roko paslaptis“ autore, socialinių mokslų daktare Valentina Šereikiene.

Susitikimas prasidėjo nuo V. Šereikienės asmeninio pasakojimo apie tai, kas atvedė ją pas Tėvą Stanislovą. Autorės pažintis su šiuo iškiliu vienuoliu prasidėjo 1986 metais ir truko 19 metų iki pat Tėvo Stanislovo mirties. Dirbdama Kauno kultūros skyriuje, po pertvarkos šalyje praradusi darbą, Valentina patyrė didelę vidinę krizę, neviltį. Nors ir turėjo ne vieną aukštąjį išsilavinimą, nuėjo į Kauno klinikas dirbti sunkaus skalbėjos darbo. Užgulusios negandos paskatino nuvykti pas kunigą, apie kurį buvo girdėjusi, gyvenantį Kėdainių rajone.

Pirmas susitikimas su Tėvu Stanislovu nebuvo toks, kokio ji tikėjosi, tačiau po bendravimo su kunigu ir praleistos nakties celėje vis dažniau ėmė lankytis pas Tėvą Stanislovą. Ten Valentina gaudavo lyg ir atsitiktinių darbų, pavedimų kažką perduoti, nuvežti, išsiųsti. Taip prasidėjo savanoriška tarnystė pas Tėvą Stanislovą Paberžėje, kuri pakeitė visą Valentinos gyvenimą.

Savo patirtus išgyvenimus, apmąstymus, Tėvo Stanislovo gyvenimo akimirkas, stebuklus, kasdienybės nepaprastumą Valentina aprašė savo knygose. Renginio pavadinimas „Tėvo Stanislovo ženklai“ nėra atsitiktinis, teigė viešnia. Jis buvo pasirinktas, norint papasakoti tikras istorijas ir atsitikimus, kuriuos patyrė pati Valentina ir kiti žmonės bendraudami su Tėvu Stanislovu. Tokių atsitikimų vakaro metu viešnia papasakojo ne vieną. Tie atsitikimai prilygsta tikriems stebuklams, keitusiems žmonių gyvenimus. Dėl savo nepaprasto gyvenimo, išsipildžiusių pranašysčių, mistiškų pasveikimo atvejų ir kitokių stebuklų, siekiama Tėvą Stanislovą paskelbti šventuoju. 2019 m. Knygų mugėje Vilniuje, vasario mėn., bus pristatyta nauja knyga apie Tėvą Stanislovą, kuri taip ir vadinsis – „Tėvo Stanislovo ženklai“. Tai – trilogijos „Tėvo Stanislovo saulė“, „Paskutinis pamokslas. Tėvas Stanislovas“ trečioji knyga.

V. Šereikienė pažadėjo atvykti į Trakus ir pristatyti šią naują knygą. Lauksime naujų susitikimų.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė