Šventininkuose paminėta Motinos diena

Gegužės 11-ąją Šventininkų kaimo gyventojai ir svečiai rinkosi į vakaronę „Pavasario žiedas brangiausiam žmogui – mamai“. Šio renginio iniciatorė ir organizatorė – Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų filialo vedėja Kristina Razvadauskienė. Jai talkino Vilniaus rajono Centrinės bibliotekos Mažųjų Lygainių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkas Edvard Mackevič bei Lietuvos Lenkų Sąjungos Šventininkų ratelio nariai.

Šventę pradėjo LLS Šventininkų ratelio pirmininkas Vikentijus Rudis, kuris pasveikino visas mamas Motinos dienos proga ir palinkėjo, kad kiekviena diena būtų sėkminga, lydėtų stipri sveikata, vaikų ir vaikaičių meilė bei pagarba. Šventėje lankėsi ir susirinkusiuosius pasveikino LR seimo narys Jaroslav Narkevič, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova. Renginyje dalyvavo ir Senųjų Trakų seniūnijos seniūnė Ana Ingelevič bei svečiai iš artimiausių Tarpupio ir Senųjų Trakų kaimų.

Renginio vedėjai Kamilia Monkevič ir Evald Stankevič teigė: „Yra vienas trumpas žodelis, kuris visose kalbose turi daugiau prasmės negu kiti žodžiai – tai žodis „ačiū“. Tačiau ne visada šį žodį lengva ištarti, nors jis stiprina draugystę, kuria šiltesnius santykius ir... nieko nekainuoja.“ Šia gražia švente norėjome padėkoti Mamoms už Jų rūpeščius, nemigo naktis, už šiltą, gerą, kartais griežtą, bet teisingą žodį. Norime nusilenkti Joms už tai, kad mokė būti žmonėmis.

Vakaronės dalyvius muzikiniais pasirodymais džiugino Paluknio folklorinis ansamblis „Strumyk“ (vad. Renata Joknienė), jau ne kartą mums koncertavę trio „Hanki“. Renginio programa buvo kupina ir netikėtumų. Vienas iš jų – pilnas juoko humoristinis spektaklis „Kaip žydelka apženijo sūnų“, kuriame puikiai suvaidino Edvard Mackevič, Mečislav Grudzinski, Karol Trombačik.  Šventės dalyvius linksmino ir šokti ragino muzikantas Robert Klimaševski. Vėliau neslėpdamos ašarų mamos jautriai klausėsi Kristinos Razvadauskienės atliekamos dainos „Mama“.

Jaunimas degė noru prisidėti prie šios šiltos šventės: vieni dalyvavo koncerte, kiti padėjo pasiruošti, sutvarkyti aplinką. Savo kūrybos darbais – tapytais žydinčiais medeliais – salę papuošė Evelina Golombevska. Renginio metu skambėjusios dainos, deklamuotos eilės, šiuolaikiniai šokiai – tai jaunosios kartos dovana Mamytėms.

Ir programos dalyviai, ir svečiai dalinosi šventiniu džiaugsmu, bendravo ir, tikimės, turiningai praleido laiką. Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame aktyviai dalyvavusiems Senųjų Trakų Kęstučio ir A. Stelmachovskio pagrindinių mokyklų moksleiviams. O visoms Mamoms tariame Ačiū už viską, ką mums davėte!

Šventininkų bibliotekos informacija