Spalio 23 d. „Stalo teatro” spektaklis „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“

Spalio 23 d., 11 val. Vaikų literatūros skyriuje „Stalo teatro“ aktorė Saulė Degutytė atliks spektaklį „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“. Tai – pasaka apie tai, kaip pavydi karalienė norėjo atsikratyti marčios vaikų. Ji pasakojama naudojant iš siūlų, siūlų špūlių ir kamuoliukų, įvairios tekstilės pagamintas lėles ir kitus objektus.

„Stalo teatro“ aktorė ir pasakų sekėja Saulė Degutytė, norėdama reabilituoti pasakas, žadinti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą bei skleisti daugiau nei prieš 100 metų surinktą paveldą, parengė programą – atvyksta į biblioteką ir veda užsiėmimą iš dviejų dalių, taip pristatydama pasakas iš „Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos“: Iš pradžių pristato dr. Joną Basanavičių bei, kartu su dailininkės Gediminos Šalkauskaitės sukurtais personažais, papasakoja jo, kaip pasakų rinkėjo, istoriją. Po to seka ir, pasinaudodama įvairiais objektais, vaidina iš anksto pasirinktą pasaką iš „Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos“

Saulė Degutytė – režisierė, dailininkė, aktorė, 2011 ir 2014 metais už savo kūrybą apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi, su vaikais dirbanti daugiau nei 15 metų. 2004 metais įkūrusi „Stalo teatrą“ ji mėgsta sakyti, kad teatrui tereikia tik stalo. Jos darbuose meninę idėją perteikia mus supantys, ar senovėje supę daiktai: jie tampa lėlėmis, taip įgaudami naujas prasmes. Tokiu raiškos būdu su žiūrovams pažįstama aplinka randamas autentiškas naujas ryšys.

Spektaklis skirtas vaikams nuo 4 iki 10 metų, nemokamas. Kviečiame visus vaikučius kartu su tėveliais ar seneliais pasižiūrėti nuotaikingą ir išskirtinį spektakliuką!

Vaikų literatūros skyrius
Birutės g. 44, Trakai