Skaitymai „Auštant“ Senųjų Trakų bibliotekoje

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – šventės, norint pabrėžti skirtumus, kaip jos buvo švenčiamos anksčiau, o kaip dabar. Astridos Lindgren knygoje „Pepė Ilgakojinė“ Pepė švenčia savo gimtadienį su draugais Anika ir Tomiu, arkliu ir beždžionėle. Šventės metu Pepė sugalvoja įvairiausių žaidimų, juk koks gimtadienis be šėlsmo! Norėdami sužinoti, kaip linksma buvo Pepei, su vaikais susėdome ramiam skaitymui prie žvakių šviesos...

Vaikų mylimiausia ir laukiamiausia šventė – jų gimtadieniai. Padiskutavę ir išsakę savo nuomonę apie Pepės gimtadienį, sužinojome, kad ir bibliotekoje yra 2 vaikai, kurie gimtadienį švenčia lapkričio mėnesį. Būtinai turėjome juos pasveikinti, todėl sugalvojome jiems ir Pepei sukurti atvirukus. Savo rankų darbo atvirukuose surašėme daugybę palinkėjimų ir įteikėme jubiliatams. O koks gi gimtadienis be saldumynų? Tokio būti negali, taigi bibliotekininkė paruošė vaikams gėlytes-saldainius už jų kruopštų darbą, o jubiliatams – drugelius, kad jų svajonės būtų margos ir vaikai nebijotų siekti savo tikslų.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė