Skaitome, ragaujame, sužinome!

Netrukus prabėgs vasaros atostogos ir visi vaikai sugrįš į darželius, gimnazijas ar kitas lavinimo įstaigas su savo vasaros įspūdžiais. Su kraitele žinių apie bites ir jų gaminamus produktus į mokyklas sugrįš ir Paluknio bibliotekos jaunieji skaitytojai, kurie rugpjūčio 10 d. dalyvavo bibliotekos kiemelyje vykusioje garsinio skaitymo popietėje „Vėjo išdaigos“.

Popietės metu jaukiai įsikūrę medžio paunksmėje, susirinkę vaikučiai iš eilės skaitė Piotr Socha knygą „Bitės“, iš kurios sužinojo ne tik apie bites, jų atsiradimo istoriją ir raidą, gaminamus produktus, naudą žmogui, gamtai ir visai ekosistemai, bet ir apie tų produktų perdirbimo galimybes, jų pritaikymą medicinoje, vaistų pramonėje ir kitose pramonės gamybos šakose, augalininkystėje ir kitur. Jaunieji bibliotekos lankytojai tai pat mielai dalinosi savo žiniomis apie bites, jų išvaizdą, nemalonius susidūrimus su šiais vabzdžiais (įkandimais).

Vaikai ne tik skaitė knygą, bet ir ragavo bičių gaminamus produktus: bičių pikį, žiedadulkes, medų. Netgi iš kelių medaus rūšių bandėme atspėti, iš kokių augalų tas medutis suneštas (liepos, grikiai, miško medus). Ir vis tik labiausiai jauniesiems smaguriams patiko skanauti medų su šviežiais agurkais, varškės sūriu ir bandelėmis, o įgytas žinias ir fantaziją vaikai galėjo išreikšti pasiėmę po gabalėlį vaškinio pieštuko, į kurio sudėtį tai pat įeina bičių gamybos produktai (vaškas).

Nuoširdžiai tikiu, kad ši skaitymo popietė buvo ne tik pramoga, bet ir lavino vaikų skaitymo įgūdžius, papildė žinių kraitelę, padėjo turiningai praleisti laiką bibliotekos kiemelyje ir suteikė žinių, kad knygos turinį galima ne tik sužinoti, bet ir paragauti, pauostyti, išreikšti piešiniuose bei perduoti savo žinias kitiems.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė