Rugsėjo 19 d. kviečia kamerinių renginių ciklo „TRIO: dailė+muzika+poezija“ I renginys

Trakuose vyksta daug ir įvairių kultūrinių, muzikinių projektų, kurie yra patrauklūs tiek trakiškiams, tiek kitų Lietuvos miestų ir užsienio svečiams. Jau 2020 metais Trakai taps Lietuvos kultūros sostine, todėl, norėdama prisidėti prie miesto tapatybės įvaizdžio kūrimo, kultūros ir meno plėtros, skatindama gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą bei profesionalaus meno prieinamumą, Trakų viešoji biblioteka parengė projektą „TRIO: dailė+muzika+poezija“. Projekto metu bus organizuojamas kamerinių renginių ciklas, kurio metu bus sujungtos trys meno sritys: dailė, muzika ir poezija.

Kamerinių renginių ciklo metu vyks „Meno degustacijos“ – unikalūs renginiai, kuriuos organizuoja Vilniaus „AP galerija“, įkurta 2015 metais, pradėjusi organizuoti naujo formato renginius Lietuvoje. Galerijos vadovė Vilma Jankienė rado naują būdą, kaip menu sudominti kuo daugiau žmonių, todėl kartą per mėnesį galerijoje vyksta dailininkų kūrinių peržiūros.

Tokias „Meno degustacijas“ projekto metu surengsime ir Trakuose. Žiūrovams bus siūlomos teminės meno degustacijos. Meno degustacijose per pusantros valandos yra parodoma ir pakomentuojama daugiau kaip 40 įvairių grafikos ir tapybos kūrinių. Meno kūriniai nesikartoja, kiekvieną kartą rodomi vis kiti, todėl net vieno renginio metu galima susipažinti su daugelio autorių kūryba. Darbai atkeliauja į galeriją iš įvairių Lietuvos vietų.

Ryšys tarp visuomenės gyvenimo ir meno retai buvo vienareikšmis. Dažnai girdime meno vertinime pasakymus „poetiška“ tapyba, skulptūra, šokis. Juk menas nuo senų senovės savo prigimtimi ir vaizdavimo būdais turi poetiškumo bruožų. Renginių metu skambės poezijos posmai, ir ne tik.

Muzikos ir dailės vienovė šiuolaikinių dailininkų darbuose taip pat pastebima – bet kuri gerai sukomponuota tapybos drobė yra muzikali. Dėl šios priežasties „Meno degustacijų“ metu išgirsime ir muzikinius kūrinius, kuriuos atliks profesionalūs, žinomi atlikėjai.

Pirmasis šio projekto renginys jau rugsėjo 19 d., 18 val. Trakų viešojoje bibliotekoje.

Kviečiame atvykti ir pasinerti į dailės, poezijos ir muzikos meno sintezę.

Renginiai nemokami. Dalyvių skaičius ribotas.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

Partneriai: Vilniaus meno galerija „AP galerija“, Trakų kultūros rūmai, šokolado restoranas „AJ šokoladas“, kavinė „Skaisčio baras“, Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“.

Programa:

• I renginys: rugsėjo 19 d., 18 val. Trakų viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69) – „AP galerijos“ meno degustacija; muzika ir poezija – Giedrius Arbačiauskas.
  • II renginys: spalio 10 d., 18 val. Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ (Vytauto g. 69) – „AP galerijos“ meno degustacija; muzika: Valerijus Ramoška (trimitas), Egidijus Buožis (fortepijonas).
  • III renginys: spalio 31 d., 18 val. kavinėje „Skaisčio baras“ (Vytauto g. 69) – „AP galerijos“ meno degustacija; muzika ir poezija – džiazo improvizacijos, duetas – Lukas Pivoriūnas (suzofonas), Karolis Levarauskas (saksofonas).
  • IV renginys: lapkričio 21 d., 18 val. šokolado restorane „Šokolado sostinė“ (Vytauto g. 4) – „AP galerijos“ meno degustacija; muzika – Viktoras Paukštelis, poezija – Dovydas Grajauskas.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė