Rūdiškių bibliotekoje – Saugaus interneto diena

Vasario 6 dieną jau 15-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių buvo minima Saugesnio interneto diena, skirta skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų dienos šūkis – Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!

Internetas – puiki vieta! Čia galime susitikti su draugais, dalytis mėgstama muzika, vaizdais ir netgi keisti pasaulį, jei tik turime puikių idėjų, gerų rašymo įgūdžių ir drįstame imtis iniciatyvos!

Šią dieną Rūdiškių bibliotekoje vyko popietė „Saugesnio interneto diena“, į kurią rinkosi Rūdiškių gimnazijos 7 klasės moksleiviai kartu su klasės auklėtoja ir informacinių technologijų mokytoja Miroslava Aziulevičienė. Vaizdingų nuotraukų ir filmuotos medžiagos pagalba kalbėjome apie neatsakingą elgesį internete, apie pažintis socialiniuose tinkluose, jų žalą ir naudą. Daug diskutavome, dalinomės pažįstamų  ar draugų nutikimais, kai per daug pasitikima „draugais“ iš soc. tinklo „Facebook“, kaip juokais įkeltos nuotraukos pridaro nenumatytų problemų ar netgi priveda iki savižudybės.

Visą savaitę Rūdiškių bibliotekoje vyko įvairios veiklos ir renginiai, skirti supažindinti gyventojus su saugumo internete svarba ir nauda, mokėmės saugiai elgtis internetinėje erdvėje.  Buvo skatinamos diskusijos, bibliotekos darbuotojai gyventojams patarė, kaip užtikrinti savo ir vaikų saugumą internete, buvo rodomi edukaciniai filmai bei atliekami testai, kurie padėjo geriau įvertinti savo saugumą interneto erdvėje.

Teresa Bundzevič,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė