Pristatyta Vytauto Radžvilo knyga „Kiek kartų gali atgimti tauta?“

Liepos 25 dieną Trakų viešojoje bibliotekoje pristatyta Vytauto Radžvilo knyga „Kiek kartų gali atgimti tauta?“. Renginyje  dalyvavo knygos autorius – filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių.  Renginį moderavo politologas Dovilas Petkus.

Pasak autoriaus, knyga gimė  iš daugelio metų apmąstymų, tai – susidariusių straipsnių rinkinys. Ši knyga pasirodė  būtent tada, kai jos tikrai reikia, kai mes esame labiausiai nykstanti tauta Europoje, kai pasiektas dar nematytas emigracijos ir demografijos nuosmukio mastas, o šiandieninės Lietuvos merdėjimas maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą“. „Arba dar kartą sugebėsim atgimti, arba visam laikui nueisim nuo politinės arenos, arba mūsų laukia Prūsijos likimas“, – teigė filosofas. Tautai atgimti reikalinga tautinė, valstybinė sąmonė.

Politologas D. Petkus pristatydamas knygą pabrėžė, kad būtinas kontaktas su žmonėmis, šis laikas ypatingas, reikalaujantis politinės transformacijos. Žmonės yra ištroškę naujumo ir pokyčių. Pristatant šią knygą norima pasiekti tris pagrindinius dalykus: sulaužyti stereotipus, išsiaiškinti, kas yra „sėkmės Lietuva“ ir pramušti cenzūros sieną.

Renginio metu vyko diskusija, Vytautas Radžvilas atsakė į susirinkusiųjų klausimus, taip pat trumpai pristatė Vilniaus forumo, kuriam priklauso, šviečiamąją veiklą, siūlė apsilankyti interneto portale propatria.lt, kuris skirtas Lietuvos valstybės ir lietuvių Tautos ateičiai neabejingiems piliečiams, pasiruošusiems atsakingai ir sutelktai dirbti vardan savo Tėvynės nepriklausomybės.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė