Pažintis su romantiškuoju Vilniumi

Atėjus pavasariui atgimsta ne tik gamta, bet kartu su sugrįžtančiais paukščiais smarkiau ima plakti ir mūsų širdys, oras ir siela prisipildo romantiškų jausmų. Į tokį romantišką pasivaikščiojimą po Vilnių kviečia ir Trakų viešoji biblioteka. Kovo 23 d. 17 val. bibliotekoje vyks Liudos Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės. Romantiškasis miesto žemėlapis“ pristatymas.

Liuda Matonienė (g. 1966 m.) baigė Vilniaus universitetą, yra profesionali gidė, nuo 2004 m. veda ekskursijas po Vilnių. Turi sukaupusi daugybę istorinės medžiagos apie miestą ir jo gyventojus. Jos veiklą Vilniaus meras ir Kultūros paveldo departamentas įvertino padėkos raštais. „Vilnius: meilės stotelės“ – pirmoji autorės knyga.

„Vilnius: meilės stotelės. Romantiškasis miesto žemėlapis“ – tai per dvidešimt pasakojimų apie gražiausias Vilniuje gyvenusių įvairių istorinių asmenybių ir ne visiems žinomų vilniečių meilės istorijas. Autorė veda skaitytoją nuo pastato prie pastato ir pasakoja apie aistras, kurios nesirinkdamos viliojo į savo sūkurį čia gyvenusius žmones: politinių siekių ir ambicijų saistomus šalies valdovus, kunigaikščius ir karalius, ekonominių sumetimų kurstomus didikus, kilnius intelektualus, talentingus menininkus ir paprastus miestiečius. Intriguojantys ir nuoširdūs pasakojimai atskleidžia istorines miesto raidos detales, leidžia kitaip pažvelgti į aprašomas asmenybes ir atveria mums ypatingą Vilniaus veidą.

„Yra begalė būdų pažinti Vilnių, bet jo ypatingą dvasią turbūt galime pajusti tik prisimindami tuos žmones, kurie jį statė, gynė, kurie šiame mieste gyveno ir kūrė jį iš meilės ir su meile. Aš įsivaizdavau, kad klajoju Senamiesčio gatvėmis, dairausi į langus ir nugirstu pokalbių nuotrupas, pamatau languose šešėlius ir siluetus, kurie trumpai šmėkštelėję tuoj pasitraukia į savų gyvenimų gilumą. Iš šių garsų ir vaizdų susideda savotiškas spektaklis, kurio dekoracijos – lyg iš dangaus nusileidusios Vilniaus bažnyčios, didingi rūmai, siaurų gatvelių linkiai, skersgatviai ar aklagatviai ir didele meile alsuojanti miesto dvasia.“ – Liuda Matonienė.

Renginyje dalyvaus knygos autorė Liuda Matonienė, fotografijų autorė Edita Meškonienė. Renginį modernuoja leidyklos „Tyto Alba“ direktorė Lolita Varanavičienė.

Susitikimo metu bus galima įsigyti knygų. Laukiame Jūsų!