Linksmas susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku

Lentvario miesto biblioteka tęsia susitikimų ciklą su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiais autoriais. Vasario 8 dieną Lentvario miesto seniūnijos salėje vyko susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku. Į susitikimą sugužėjo Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos penktokai su mokytoja Vilma Zadyrkiene ir šeštokai su mokytoja Rita Junevičiene.

Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas, praėjusiais metais išleidęs knygą ,,Ulfas ir stebuklinga barzda“. Kūrybinį kelią pradėjo mokykloje. 2000-aisiais metais, dar būdamas mokinys, išleido fantastinių apsakymų rinktinę ,,Kurganas“. Baigęs mokyklą ilgam atsiribojo nuo literatūros, tačiau, daugiau kaip po dešimties metų pertraukos vėl grįžo prie jos. Virgio Šidlausko kūryba ir straipsniai spausdinti žurnaluose ir laikraščiuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Ego“, publikuoti internetiniame dienraštyje bernardinai.lt, portale sos03.lt, knygose „Sunkūs metai 2013“ ir „Sunkūs metai 2014“.

„Ulfas ir stebuklinga barzda“ – knyga apie labai neklusnų berniuką, kuriam už iškrėstas išdaigas užauga barzda. Autorius prisiminė, kaip gimus dukrai, nešiodavo ją ant rankų naktimis ir galvoje būdavo pilna minčių. Taip minčiai vejant mintį, po truputėlį susidėliojo visa istorija –  jei mažam berniukui netikėtai imtų dygti barzda. Ir ne šiaip barzda, o tokia, kuri augtų nesustodama, imtų pintis aplink kojas, nebetilptų kambaryje, išsiveržtų lauk pro langus ir galiausiai paskandintų visą miestą. O  tada  beliko viską suguldyti ant popieriaus lapo. Šia istorija autorius nori pasakyti, kaip svarbu suprasti, jog nėra laisvės be atsakomybės, nėra žinių be jų šventovės ir kaip prasminga puoselėti pasitikėjimą, atvirumą bei tarpusavio ryšį. Kartais vaikai nebesusitvarko su jiems primesta atsakomybe, kartais maištauja ir nenori daryti to, kas paliepta. Todėl ir neklusnus knygos herojus turi patirti daugybę baisių išbandymų, kol jam pavyksta atsikratyti išaugusios barzdos ir suprasti savo klaidas.

Rašytojas į knygos pristatymą išradingai įtraukė ir susirinkusius vaikus, pakvietė kartu dainuoti smagias dainas apie Ulfapotamiją, piešė knygos herojus, skaitė knygos ištraukas. Vaikai turėjo nemažai klausimų autoriui. Domėjosi, per kiek laiko buvo parašyta knyga? Kodėl autorius pats neiliustravo savo knygos? Ar ruošiasi parašyti antrą knygą? Virgis prisipažino, kad jau ruošiasi rašyti antrą dalį apie Ulfą ir jo nuotykius. Joje taip pat bus galima rasti nutrūktgalviškų nuotykių, humoro ir linksmų personažų. Kadangi savo meninių sugebėjimų autorius labai gerai nevertina, tai knygai iliustruoti kvietėsi dailininkę Tanią Rex. Susitikimas su rašytoju vaikams paliko daug malonių įspūdžių.

Metų knygos rinkimams einant į pabaigą, skaitytojai dar turi galimybę atiduoti balsus už labiausiai patikusią knygą. Balsuoti galima iki vasario 18 dienos internetu arba paštu. Tad kviečiame visus, ir mažus, ir didelius atiduoti savo balsą už labiausiai patikusią knygą.

Violeta Pupelienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė