Kviečiame į nemokamą kino seansą, kuriame – „Oskarą“ gavusi „Mėnesiena“

Liepos 27 d. 22 val. bibliotekos kiemelyje kviečiame žiūrėti Barry Jenkins filmą „Mėnesiena“ (2016), kuris vadinamas pernai metais daugiausiai apdovanojimų pelniusiu filmu. Neįtikėtina, tačiau jam nufilmuoti prireikė vos 25 dienų.

Ši drama gali pasigirti 245 nominacijomis ir 186 pergalėmis, tarp kurių – trys „Oskarai“, „Auksinis gaublys“ už geriausią draminį filmą bei Aktorių gildijos apdovanojimas, skirtas geriausiam antraplaniui aktoriui Mahershalai Ali. Iš aštuonių galimų „Oskarų“ „Mėnesiena“ laimėjo tris – metų filmo, geriausio antraplanio aktoriaus (Mahershala Ali) ir geriausio adaptuoto scenarijaus.

„Mėnesiena“ suskirstyta į tris dalis, vaizduojančias pagrindinio herojaus Širono gyvenimo etapus: vaikystę, paauglystę ir brandos metus. Būdamas vaikas jis gyvena su vieniša motina skurdžiame Majamio priemiestyje, tačiau jai svarbiau gauti dozę narkotikų nei pasirūpinti sūnumi. Berniukas labai kuklus, smulkaus sudėjimo ir dėl to dažnai prie jo priekabiauja kiti vaikai. Jį apsiima globoti narkotikų prekeivis Chuanas ir jo draugė Teresa. Paauglystėje situacija ne ką geresnė – prie vaikino kabinėjasi ir iš jo tyčiojasi bendraklasiai. Tačiau Široną draugiškai priima Kubos amerikietis Kevinas. Būtent šie du žmonės – Chuanas ir Kevinas, padeda Šironui subręsti, pažinti save ir tapti tokiu, kokiu jis yra.

Daugiau apie filmą galite pasiskaityti: https://www.15min.lt/vardai/naujiena/pasaulis/idomus-faktai-apie-oskara-gavusia-menesiena-1-5-mln-doleriu-kainavusi-drama-nufilmuota-per-25-dienas-1052-761510