Kojinių paradas su PEPE

„Sveiki, aš esu Pepė Ilgakojinė, graži, protinga, linksma ir mėgstanti nuotykius“ – taip Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje prasidėjo popietė „Kojinių paradas“. Pagrindinė šios popietės veikėja buvo Astridos Lindgren knygos „Pėpė ilgakojįnė“ herojė Pepė.

Vaikų rašytoja Astrida Lindgren (1907–2002) gimė Švedijoje, netoli Vimerbiu miestelio. Nuo pat vaikystės Astrida buvo be galo mylima ir globojama. Jos šeimoje visi vaikai augo turėdami nevaržomą laisvę žaidimams ir fantazijai. Tokią gražią vaikystės patirtį rašytoja sudėjo į savo knygas. Vienas po kito gimė keistuoliai knygų herojai, kuriuos bemat pamilo viso pasaulio vaikai. Per visą savo gyvenimą Astrida Lindgren buvo apdovanota 59 įvairiais apdovanojimais. Ji buvo ne tik rašytoja, bet ir aktyvi visuomenės veikėja, visą gyvenimą kovojusi už vaikų ir gyvūnų teises. Nuo 2003 metų teikiama Astridos Lindgren premija. Tai vienas didžiausių vaikų ir jaunimo literatūros apdovanojimų. Rašytojos knygos vis dar išlieka tarp populiariausių ir skaitomiausių vaikų tarpe.

Šios popietės metu „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ teatriukas parengė teatralizuotą vaidinimą, pakvietė keliauti po rašytojos knygas ir kvietė pagrindinius herojus į Pepės mokyklą. Taip scenoje į Pepės mokyklą atėjo Ronja (iš knygos „Ronja plėšiko duktė“), Karlsonas, Mažylis, auklė Freken Bok, viskuo nepatenkintas dėdė Julijus, kuris gadina Mažyliui gyvenimą (iš knygos „Mažylis ir Karlsonas“). Taip pat atėjo Mūsų visų Madikė, Smarkuolė Kaisa ir Lota iš Pramuštgalvių gatvės (Astrid Lindgren personažai). Visi jie susirinko į Pepės mokyklą tikrai ne mokytis, o išdykauti ir švęsti gimtadienio. Šmaikštus ir drąsus Pepės elgesys užkrėtė ir kitus knygų herojus, o kol herojai linksminosi, kūrybinių dirbtuvių dalyviai vadovaujami Margaritos Mažėtienės iš kojinių darė žmogeliukus. Visus vaikus suvienijo bendras pasirodymas ir gera nuotaika.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja