Knygų mylėtojų rytmetys

Vasara be knygos? Tai neįmanoma. Atsakingai ir drąsiai akcentuojame – knygų skaitymas yra žymiai naudingesnis nei filmukų žiūrėjimas. Knygos padeda susipažinti su gėriu ir blogiu, lavina atmintį ir dėmesį, padeda suprasti savo jausmus, plečia žodyną, ugdo kritinį ir kūrybinį mąstymą, padeda susipažinti su supančiu pasauliu, teigiamai veikia emocinę būseną. Todėl Rūdiškių biblioteka, kaip ir kasmet, kiekvieną vasarą tęsia vasarinius skaitymus su Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikais. Tai jau tapo gražia tradicija.

Šiemet mūsų garsinis skaitymas stebuklingai sutapo su Knygų mylėtojų diena, minima rugpjūčio 9-ąją. Skaitymui buvo pasirinkta Emily Mackenzie knyga „Ieškomas knygų vagis – triušis Ralfis“. Knyga apie triušį, kuris buvo kiek kitoks nei kiti, nes jis svajojo ne apie morkas ir kopūstus, bet apie knygų skaitymą. Jam patiko naujų knygų kvapas, naujų žodžių mokymasis, knygų lapų šnarėjimas, taip patiko, kad jis įniko knygas… vogti. Jam visai sėkmingai sekėsi, kol nesusidūrė su kitu aistringu knygų mylėtoju – berniuku Artūru.

Perskaitę knygutę, vaikai išmoko daug pamokų. Pirma ir pagrindinė – vogti negalima ir negražu. Antra pamoka – atsitikus nelaimei reikia skambinti numeriu 112. Trečioji – biblioteka yra knygų namai, kuriuose knygos išduodamos nemokamai.

Rytmetyje ne tik skaitėme, dar bandėme pagaminti ir triušio Ralfio portretą, labai nesigirsim, bet pavyko puikiai. Už pagalbą ir gerą nuotaiką dėkojame lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtojai Aldonai Stalmačionokienei ir padėjėjai Vidai Izmailovičienei.

Smagūs tie vasariniai rytmečiai su knyga, teks pakartoti, vasaros dar šiek tiek liko. Knygų mylėtojai dar susitiks!

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė