„Kino karavanas“ vėl atvyksta į Trakus

Edukacinis projektas „Kino karavanas“ pradeda šiltąjį kino sezoną. „Kino pavasario“ žiūrovų geriausiai įvertintus filmus nemokamai rodantis projektas atvyksta į Trakus. Birželio 2 d., 21.30 val. Trakų viešosios bibliotekos kiemelyje (Vytauto g. 69) įvyks energingo kelio filmo–koncerto „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“ seansas.

Praėjusių metų „Kino karavano“ kelionė buvo itin sėkminga – įvyko 50 nemokamų seansų, kuriuose apsilankė virš 10 tūkst. žmonių. Trakiečiai taip pat turėjo galimybę mėgautis nemokamu kinu. Įgyvendinant Trakų viešosios bibliotekos projektą „Migruojantis kinas“, čia buvo parodyti tokie filmai, kaip „Juoda“, „Avinai“ ir „Mustangės“. Šiemet projekto maršrute – 31 miestas, kuriame planuojama surengti 58 seansus.

Pasak projekto organizatoriaus Algirdo Ramaškos, vienas iš pagrindinių projekto „Kino karavanas“ tikslų – kuo daugiau Lietuvos žiūrovų supažindinti su geru europietišku kinu. „Didžiulio entuziazmo ir pagrindinio partnerio „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ dėka geras kinas sklinda po šalį. Važiuojame rodyti filmų ten, kur žinome, kad mūsų laukia labiausiai“, – turo startu džiaugėsi A. Ramaška.

Neribota laisvė ir rokenrolas

Turbūt pasaulyje liko mažai valstybių, kuriose nebūtų koncertavę „The Rolling Stones“. Iki praėjusių metų pavasario Kuba buvo viena jų. „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“ – tai neįprastas kelio filmas apie rokenrolą ir grupės turą po Lotynų Ameriką. Viską turi vainikuoti istorinis koncertas Havanoje – Kubos mastais tai beprecedentis įvykis.

Filme supažindinama su „The Rolling Stones“ fanais nuo Santjago iki Buenos Airių. Jiems rokenrolas – tarsi religija. Grupei vis labiau artėjant prie Kubos, tarp organizatorių auga įtampa: pirmasis JAV prezidento vizitas per 88 metus, o kur dar Popiežiaus apsilankymas... Tačiau galutinai patvirtinus koncerto datą, gerbėjai Kuboje kraustosi iš proto. Juk kadaise už rokenrolo klausymąsi jie buvo sodinami į kalėjimą.

„Tai ne tik filmas-koncertas. Jame labai svarbi ir politinė žinutė: rokenrolas Lotynų Amerikos žmonėms buvo lyg protestas prieš sistemą, kaip kadaise mums „Antis“, – apie filmą pasakoja „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė.

Apie „Kino karavaną“

Ketvirtą kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis.