Fotodokumentinė paroda „BALTIJOS KELIAS – KELIAS Į NEPRIKLAUSOMYBĘ“

Pasak istoriko Algirdo Jakubčionio, „Baltijos kelias išreiškė trijų tautų laisvės ir valstybingumo tikslą. Jo metu buvo parodytas nesmurtinis nepriklausomybės siekis. Baltijos kelias turėjo ir tarptautinę reikšmę, į jį dėmesį atkreipė pasaulio šalys. Tai buvo unikalus ir nepakartojamas renginys, kai pirmą kartą taip susivienijo estai, latviai ir lietuviai, turėję vieną tikslą – būti nepriklausomi.“

2009 m. liepos 30 d. UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ tarptautinis ekspertų komitetas įtraukė „Baltijos kelią“ į „Pasaulio atminties“ registrą.

Baltijos kelio 20-mečiui skirtoje parodoje gausu nuotraukų, archyvinių dokumentų, parodančių trijų Baltijos valstybių norą atgauti nepriklausomybę. Joje eksponuojama fotodokumentinė medžiaga iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Eltos, Latvijos nacionalinės bibliotekos, Estijos nacionalinės bibliotekos, fotografo Zino Kazėno asmeninio archyvo.

Parodą parengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Ją sudaro 10 laminuotų, įrėmintų plakatų.

Parodą iki rugsėjo 26 d. galite apžiūrėti Trakų viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 69.