Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas

Nėra didesnio turto už nuoširdžią draugystę. Šią tiesą patvirtino Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius, pelnęs apdovanojimą –  „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas 2016“, kurį įsteigė Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, vienijanti 60-ies savivaldybių bibliotekas.

Draugauti su mažaisiais skaitytojais tikras džiaugsmas, bet ir nemažas iššūkis. Vaikai ir jaunuoliai iš prigimties yra be galo smalsūs ir nuolat ieško naujovių, o mes, savo ruožtu, stengiamės būti ta erdve, kurioje jiems būtų įdomu, o siūlomos veiklos leistų pažinti ir išreikšti save.

Šioje nominacijoje konkurencija buvo ypač didelė – daug Lietuvos bibliotekų, suprasdamos kad vaikai ir jaunimas yra mūsų ateities perspektyva, intensyviai dirba su jaunaisiais skaitytojais, vykdo edukacines veiklas, siūlo įvairius užsiėmimus. Tačiau didžiulė konkurencija tik patvirtino, kad nuoširdus darbas ir  kryptinga veikla neliko nepastebėti, o bibliotekos siūlomos veiklos tikrai yra išskirtinės.

Vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjome bendradarbiauti su Kaniterapijos asociacija ir jau antrus metus vykdome socialinį projektą „Skaitymas su šunimi“. Vaikų numylėtinė auksaspalvė retriverė Goja kiekvieną šeštadienį bibliotekoje laukia skaityti norinčių vaikų.

Jau trečius metus bibliotekoje gyvuoja Kūrybiškumo saviraiškos studija (neformalusis ugdymas) – saviraiškos pamokėlės, kuriose dalyviai kuria įvairius rankų darbo dirbinius – suvenyrus, atvirukus, interjero dekoracijas. Studija aktyviai prisijungia ir prie įvairių iniciatyvų – šiemet, atsiliepdami į Prezidentės inicijuotą akciją „Vasario 16-ąją švęskime linksmai ir išradingai“, su savo rankų darbo originaliomis trispalvėmis aplankėme Trakų miesto įstaigas. Bibliotekoje taip pat organizuojami pozityvios socializacijos edukaciniai užsiėmimai, paremti pozityvaus požiūrio ir optimizmo nuostatomis, siekiant formuoti pozityvią asmenybę. Kartais – tai uždaro pobūdžio konkrečios socialinės atskirties grupėms (neįgaliesiems, šeimos paramos centro vaikams), kartais integruoti užsiėmimai, kurie leidžia skiepyti toleranciją, supažindinti vaikus su skirtingomis socialinėmis grupėmis, remiantis teiginiu „visi skirtingi – visi lygūs“.

Biblioteka unikali ir tuo, kad joje veikia Bibliotekos teatriukas, kuriam vadovauja profesionali režisierė. Mūsų repertuare jau 10 spektaklių, su kuriais gastroliuojame po Trakų rajono mokyklas ir darželius. Teatriukas nuolat dalyvauja Trakų miesto šventėse su pasirodymais. Šie metai ne išimtis. Dalyvausime jau visai netrukus įvyksiančioje Trakų miesto šventėje, kurioje organizuosime kūrybines dirbtuves, o bibliotekos teatriukas rodys dviejų etiudų spektaklį: „Raudonkepuraitė kitaip“ ir „Pasakų detektyvės“.

Tad birželio 3 d. kviečiame atvykti į miesto šventę, sudalyvauti mūsų veiklose bei susipažinti iš arčiau ir, galbūt, užmegzti naują ir gražią draugystę.

Vaikų ir jaunimo draugo titulas – tai ne tik įvertinimas mums, bet ir didžiulė dovana, pirmiausia, bibliotekos bičiuliams – mūsų skaitytojams. Žengiame koja kojon su jaunimu ir nuolat ieškodami atrandame naujas veiklas, kurios neretai pritraukia ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius ar senelius. Sudominti, supažindinti, paskatinti, kartu kurti ir džiaugtis rezultatais su savo skaitytoju – vienas pagrindinių mūsų bibliotekos tikslų. Stengiamės dėl Jūsų ir dėkojame, kad esate su mumis!

Iš kairės: Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos: Margarita Mažėtienė, Regina Buckiūnienė, Virgilija Michejeva, Dalia Bagdžiuvienė; Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė, vyr. metodininkė Edita Loiba