Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Trakų viešojoje bibliotekoje

Šiandien Trakų viešojoje bibliotekoje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta Sausio 13-ajai – Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Akcijos metu buvo demonstruojami 1991 m. Sausio 13-osios įvykių kronikos kadrai, interviu su žurnaliste Egle Bučelyte, tuometine radijo ir televizijos laidų vedėja, kurios balsas tą naktį lyg pranašas aidėjo iš likusių namuose televizorių ekranų, skambėjo laisvės dainos, bibliotekos darbuotojos skaitė Vytauto Landsbergio kūrinį „Sausio sniegenos“. Kritusiųjų Sausio 13-ąją atminimą susirinkusieji pagerbė prisegdami stende po atminimo sniegeną. Savo kurtas sniegenas prisegė ir Vaikų literatūros skyriaus „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ vaikai. Renginio metu Trakų krašto literatė Malvina Miškinienė padeklamavo savo kūrybos eilėraštį, skirtą laisvės gynėjams, bei susirinkusiesiems padovanojo savo pačios pintas tautines trispalves juosteles. Galime tik pasidžiaugti mūsų kraštietės patriotiškumu ir meile Tėvynei.

Itin jautrūs video kadrai, V. Landsbergio žodžiai, iki sielos gelmių prasiskverbiantys muzikos garsai suvirpino ne vieno susirinkusiojo širdį. Ačiū dalyviams, kurie kasmet susirenka bibliotekoje pagerbti tuos, kurie savo kūnu ir krauju mums visiems iškovojo laisvę.

Irena Jocienė,

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės