1-asis „Auksinio proto“ žaidimas Trakų viešojoje bibliotekoje

Antradienio vakarą keturios komandos, susirinkusios Trakų viešojoje bibliotekoje, startavo 1-ajame „Auksinio proto“ žaidime. Nugalėjo veteranai „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 65 taškus ir atsakę į antrojo turo bonus klausimą. Nuo jų tik per plauką atsiliko „Trakai kaip kurortas“, surinkę 61 tašką ir atsakę į ketvirtąjį bonus klausimą. Tretieji liko „Išmanieji protai“, surinkę 58 taškus. Šį kartą fortūna apleido komandą „Kaimynai 1“, kuri surinko 30 taškų, tačiau, tikime, atsirevanšuos ateinančio žaidimo metu. Dalyviai džiaugėsi pasiilgtu „Auksinio proto“ žaidimu ir smagiai bei prasmingai praleistu laiku. Lauksime dalyvių kitą antradienį 2-ajame žaidime!

Dalyviai susidūrė su šiomis temomis: pirmajame ture vyravo mišrūs klausimai, antrajame – reikėjo atrasti sąsają, susijusią su tam tikru žmogumi, trečiajame ture dalyviams teko prisiminti Europos kultūros sostines, ketvirtajame – įminti karalių ir karalienių paslaptis, o penktajame ture vėl atsakinėti į įvairius klausimus.

ĮSIMINTINIAUSI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Lietuvių muzikos grupė „Mėsa“ dainoje pavadinimu „JIE“ stengiasi suprasti, kodėl JIE būtent tokie – liūdinantys pačią grupę. JIE nuo seno simbolizuoja metų mėnesius. Dviem žodžiais įvardykite JUOS.

ATSAKYMAS: DVYLIKA PATIEKALŲ. Muzikos grupei „Mėsa“ nepatinka Kūčios, kadangi tarp dvylikos patiekalų nėra mėsos. Dvylika patiekalų simbolizuoja dvylika mėnesių, esančių metuose.

Šaltinis: https://www.youtube.com/watch?v=6nxXbB5MsGw

KLAUSIMAS: Lietuvių kalbos draugijos kartu su „Lietuvos žiniomis“ ir Lietuvių kalbos institutu organizuotus 2017 metų Metų žodžių rinkimus laimėjo „švaistuomenė“ ir „nuošliauža“. 2017 metų Metų posakiu išrinktas – „laikausi kaip <...>“. Dviem žodžiais užbaikite 2017-ųjų Metų posakį.

ATSAKYMAS: GEDIMINO KALNAS. Metų žodis – „nuošliauža“ – yra tiesioginė užuomina į mūsų liūdnai pagarsėjusią Gedimino kalno situaciją.

Šaltiniai: http://www.vlkk.lt/naujienos/kitos-naujienos/kvieciame-dalyvauti-2018-uju-metu-zodzio-ir-metu-posakio-rinkimuose

Primename, jog 2019 metų pavasario sezonas tęsis nuo sausio 15 d. iki balandžio 30 dienos, tad dalyvių lauks net 16 žaidimų. Dalyvaudami gyvuose žaidimuose dalyviai turi progų iškovoti kelialapių ir į televizinį žaidimą su Arūnu Valinsku ir Andriumi Tapinu. Taip pat sezono pabaigoje geriausios komandos iš įvairių miestų atrenkamos į didįjį žaidimo finalą, kuris šiais metais vyks gegužės 11 d. Tad azarto čia tikrai netrūksta!

Viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose sezono turnyruose. Primename, kad pagal taisykles, 2 prasčiausi žaidimai sezono pabaigoje neįtraukiami į bendrą taškų įskaitą. Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos galimo sukčiavimo priemonės draudžiamos!

Tad jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą! Jei komandos neturi, registruokis pats ir prisijunk prie naujokų komandos!

Registruotis galite www.auksinisprotas.lt, tel. (8 528) 55 461 arba el. paštu a.narbutiene@trakubiblioteka.lt

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė